This Office Property is no longer advertised on LoopNet.com.

1002 W Clairemont Ave
Eau Claire, WI 54701

Building Size
13,797 SF
Building Class
B
Year Built
1981
Tenancy
Single
Building Height
3 Stories
Typical Floor Size
4,599 SF
Slab To Slab
12’
Building FAR
0.32
Lot Size
1.00 AC
Zoning
C3P
Parking
30 Spaces (2.17 Spaces per 1,000 SF Leased)

Parcel Number
15-1061-S
Land Assessment
$454,700
Improvements Assessment
$1,176,300
Total Assessment
$1,631,000
  • Listing ID: 30367901

  • Date on Market: 12/14/2023

  • Last Updated:

  • Address: 1002 W Clairemont Ave, Eau Claire, WI 54701