This Retail Property is no longer advertised on LoopNet.com.

1041-1047 S 4th Ave
Yuma, AZ 85364
1047 S 4th Avenue · Retail Property For Sale

Property Facts

Property Type
Retail
Property Subtype
Storefront Retail/Office
Building Size
10,424 SF
Building Class
C
Year Built
1953
Tenancy
Multiple
Building Height
2 Stories
Building FAR
0.31
Lot Size
0.78 AC
Zoning
B-2

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Numbers
Multiple
  • 665-11-168
  • 665-11-169
Land Assessment
$22,954
Improvements Assessment
$31,890
Total Assessment
$54,844
  • Listing ID: 7435751

  • Date on Market: 5/30/2017

  • Last Updated:

  • Address: 1041-1047 S 4th Ave, Yuma, AZ 85364