This Office Property is no longer advertised on LoopNet.com.

101 W Superior St
Duluth, MN 55802
Office Property For Sale

Property Facts

Property Type
Office
Building Size
42,750 SF
Building Class
B
Year Built
1910
Tenancy
Single
Building Height
4 Stories
Typical Floor Size
10,687 SF
Building FAR
3.08
Lot Size
0.32 AC

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Number
010092000180
Land Assessment
$329,300
Improvements Assessment
$303,200
Total Assessment
$632,500
  • Listing ID: 14498958

  • Date on Market: 11/28/2018

  • Last Updated:

  • Address: 101 W Superior St, Duluth, MN 55802