This Retail Property is no longer advertised on LoopNet.com.

1011 E Artesia Blvd
Long Beach, CA 90805
Retail Property For Sale

Property Facts

Property Type
Retail
Property Subtype
Auto Repair
Building Size
1,725 SF
Building Class
C
Year Built
1965
Tenancy
Multiple
Building Height
1 Story
Building FAR
0.14
Lot Size
0.28 AC
Zoning
LBCCA - Commercial
Frontage
100’ on ARTESIA BLVD

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Number
7115-006-032
Land Assessment
$597,358
Improvements Assessment
$113,781
Total Assessment
$711,139
  • Listing ID: 7298640

  • Date on Market: 5/19/2017

  • Last Updated:

  • Address: 1011 E Artesia Blvd, Long Beach, CA 90805