This Retail Property is no longer advertised on LoopNet.com.

103 E 4th St
Loveland, CO 80537
Retail Property For Sale

Property Facts

Property Type
Retail
Property Subtype
Bar
Building Size
25,468 SF
Building Class
C
Year Built/Renovated
1906/2015
Building Height
3 Stories
Building FAR
1.00
Lot Size
0.58 AC
Zoning
DT
Parking
14 Spaces
Frontage
61’ on East 4th Street

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Number
95133-33-013
Land Assessment
$99,954
Improvements Assessment
$438,183
Total Assessment
$538,137
  • Listing ID: 21632939

  • Date on Market: 12/1/2020

  • Last Updated:

  • Address: 103 E 4th St, Loveland, CO 80537