This Retail Property is no longer advertised on LoopNet.com.

107-113 NE Front St
Milford, DE 19963
Retail Property For Sale

Property Facts

Property Type
Retail
Property Subtype
Storefront
Building Size
13,224 SF
Building Class
A
Year Built/Renovated
1996/2019
Percent Leased
100%
Tenancy
Multiple
Building Height
1 Story
Building FAR
0.51
Lot Size
0.60 AC
Zoning
C2
Frontage
32’ on FRONT ST

Amenities

  • Air Conditioning

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Numbers
Multiple
  • 5-16-18310-03-6900-000
  • 5-16-18310-03-7000-000
Land Assessment
$236,100
Improvements Assessment
$1,247,700
Total Assessment
$1,483,800
  • Listing ID: 11005625

  • Date on Market: 12/18/2017

  • Last Updated:

  • Address: 107-113 NE Front St, Milford, DE 19963