This Retail Property is no longer advertised on LoopNet.com.

110-52 Sutphin Blvd
Jamaica, NY 11435
Retail Property For Sale

Property Facts

Property Type
Retail
Property Subtype
Storefront Retail/Residential
Building Size
3,300 SF
Building Class
C
Year Built
1930
Tenancy
Multiple
Building Height
2 Stories
Building FAR
1.52
Lot Size
0.05 AC
Zoning
R3-2
Frontage
22’ on Sutphin

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Numbers
Multiple
  • 11952-0065
  • 11952-0066
Land Assessment
$7,978
Improvements Assessment
$75,633
Total Assessment
$83,611
  • Listing ID: 3624167

  • Date on Market: 9/23/2016

  • Last Updated:

  • Address: 110-52 Sutphin Blvd, Jamaica, NY 11435