This Office Property is no longer advertised on LoopNet.com.

110 John St
North Aurora, IL 60542
Office Property For Sale

Property Facts

Property Type
Office
Property Subtype
Loft/Creative Space
Building Size
2,244 SF
Building Class
C
Year Built
1963
Building Height
1 Story
Typical Floor Size
2,244 SF
Building FAR
0.19
Lot Size
0.27 AC
Zoning
Commercial

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Number
15-04-256-004
Land Assessment
$29,796
Improvements Assessment
$91,950
Total Assessment
$121,746
  • Listing ID: 5157837

  • Date on Market: 12/12/2016

  • Last Updated:

  • Address: 110 John St, North Aurora, IL 60542