This Retail Property is no longer advertised on LoopNet.com.

11901 E State Route 69
Dewey, AZ 86327
Retail Property For Sale

Property Facts

Property Type
Retail
Property Subtype
Restaurant
Building Size
7,869 SF
Building Class
C
Year Built
1990
Building Height
1 Story
Building FAR
0.12
Lot Size
1.52 AC
Zoning
C2 - Commercial
Frontage
216’ on Arizona 69

Amenities

  • Air Conditioning

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Number
402-16-384L
Land Assessment
$291,152
Improvements Assessment
$716,693
Total Assessment
$1,007,845
  • Listing ID: 13180622

  • Date on Market: 7/16/2018

  • Last Updated:

  • Address: 11901 E State Route 69, Dewey, AZ 86327