This Office Property is no longer advertised on LoopNet.com.

123 Truxtun Ave
Bakersfield, CA 93301
123 Truxtun Avenue · Office Property For Sale

Property Facts

Property Type
Office
Building Size
1,764 SF
Building Class
C
Year Built
1926
Tenancy
Single
Building Height
1 Story
Typical Floor Size
1,764 SF
Building FAR
0.31
Lot Size
0.13 AC
Zoning
C-1

Amenities

  • 24 Hour Access
  • Bus Line
  • Signage

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Number
006-152-07-00-1
Land Assessment
$54,078
Improvements Assessment
$72,106
Total Assessment
$126,184
  • Listing ID: 6148156

  • Date on Market: 3/6/2017

  • Last Updated:

  • Address: 123 Truxtun Ave, Bakersfield, CA 93301