This Office Property is no longer advertised on LoopNet.com.

146 Pinnell St
Ripley, WV 25271
Office Property For Sale

Property Facts

Property Type
Office
Property Subtype
Medical
Building Size
4,168 SF
Building Class
C
Year Built
1980
Building Height
1 Story
Typical Floor Size
4,168 SF
Building FAR
0.12
Lot Size
0.78 AC

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Number
05-7-00050000
Land Assessment
$508,740
Improvements Assessment
$18,433,620
Total Assessment
$18,942,360
  • Listing ID: 10050823

  • Date on Market: 11/20/2017

  • Last Updated:

  • Address: 146 Pinnell St, Ripley, WV 25271