This Office Property is no longer advertised on LoopNet.com.

147 E GA Hwy
Americus, GA 31709
Office Property For Sale

Property Facts

Property Type
Office
Building Size
3,060 SF
Building Class
B
Year Built
1992
Building Height
1 Story
Typical Floor Size
3,060 SF
Building FAR
0.07
Lot Size
1.00 AC
Zoning
Commercial

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Number
33B-65E
Land Assessment
$12,480
Improvements Assessment
$69,440
Total Assessment
$81,920
  • Listing ID: 12861396

  • Date on Market: 6/14/2018

  • Last Updated:

  • Address: 147 E GA Hwy, Americus, GA 31709