This Retail Property is no longer advertised on LoopNet.com.

15 E 200 S
Springville, UT 84663
Retail Property For Sale

Property Facts

Property Type
Retail
Property Subtype
Storefront Retail/Office
Building Size
9,000 SF
Building Class
B
Year Built/Renovated
1914/2013
Tenancy
Multiple
Building Height
2 Stories
Slab To Slab
14’
Building FAR
1.88
Lot Size
0.11 AC
Frontage
53’ on S Main

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Number
06-020-0002
Land Assessment
$155,000
Improvements Assessment
$351,800
Total Assessment
$506,800
  • Listing ID: 18092465

  • Date on Market: 1/6/2020

  • Last Updated:

  • Address: 15 E 200 S, Springville, UT 84663