This Retail Property is no longer advertised on LoopNet.com.

1577 3rd St
Minden, NV 89423
C and Company · Retail Property For Sale

Property Facts

Property Type
Retail
Property Subtype
Freestanding
Building Size
2,856 SF
Building Class
C
Year Built
1980
Tenancy
Multiple
Building Height
1 Story
Building FAR
0.66
Lot Size
0.10 AC

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Number
1320-32-111-029
Land Assessment
$10,850
Improvements Assessment
$77,978
Total Assessment
$88,828
  • Listing ID: 8419313

  • Date on Market: 7/31/2017

  • Last Updated:

  • Address: 1577 3rd St, Minden, NV 89423