This Office Property is no longer advertised on LoopNet.com.

1818 Coon Rapids Blvd NW
Coon Rapids, MN 55433
Office Property For Sale

Property Facts

Property Type
Office
Building Size
2,050 SF
Building Class
C
Year Built
1982
Tenancy
Single
Building Height
1 Story
Typical Floor Size
2,050 SF
Slab To Slab
9’
Building FAR
1.91
Lot Size
0.02 AC
Zoning
3A
Parking
25 Spaces

Amenities

  • Signage

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Number
22-31-24-42-0057
Land Assessment
$58,600
Improvements Assessment
$122,800
Total Assessment
$181,400
  • Listing ID: 3804120

  • Date on Market: 9/24/2016

  • Last Updated:

  • Address: 1818 Coon Rapids Blvd NW, Coon Rapids, MN 55433