This Retail Property is no longer advertised on LoopNet.com.

1900 Argillite Rd
Flatwoods, KY 41139
Rite Aid · Retail Property For Sale

Property Facts

Property Type
Retail
Property Subtype
Drug Store
Building Size
11,180 SF
Building Class
B
Year Built
2007
Tenancy
Multiple
Building Height
1 Story
Building FAR
0.19
Lot Size
1.38 AC
Frontage
84’ on Argilllite Rd

Amenities

  • Pylon Sign
  • Drive Thru

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Number
183-10-10-001.00
Land Assessment
$1,100,000
Improvements Assessment
$3,102,000
Total Assessment
$4,202,000
  • Listing ID: 5741299

  • Date on Market: 2/3/2017

  • Last Updated:

  • Address: 1900 Argillite Rd, Flatwoods, KY 41139