This Office Property is no longer advertised on LoopNet.com.

1990 Main St
Brewster, MA 02631
Office Property For Sale

Property Facts

Property Type
Office
Building Size
5,468 SF
Building Class
C
Year Built
1830
Tenancy
Multiple
Building Height
2 Stories
Typical Floor Size
2,734 SF
Building FAR
0.07
Lot Size
1.85 AC
Zoning
RESD.

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Number
BREW-000067-000000-000094
Land Assessment
$309,100
Improvements Assessment
$247,900
Total Assessment
$557,000
  • Listing ID: 32478714

  • Date on Market: 7/16/2024

  • Last Updated:

  • Address: 1990 Main St, Brewster, MA 02631