This Office Property is no longer advertised on LoopNet.com.

202 W Main St
Gunter, TX 75058

Building Size
4,570 SF
Building Class
B
Year Built
2020
Tenancy
Multiple
Building Height
1 Story
Typical Floor Size
4,570 SF
Building FAR
0.21
Lot Size
0.51 AC
Zoning
Commercial - Commercial
Parking
4 Spaces (0.88 Spaces per 1,000 SF Leased)

Amenities

  • Wheelchair Accessible
  • Kitchen
  • Air Conditioning

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Number
407661
Land Assessment
$171,066
Improvements Assessment
$608,934
Total Assessment
$780,000
  • Listing ID: 38187824

  • Date on Market: 10/23/2025

  • Last Updated:

  • Address: 202 W Main St, Gunter, TX 75058