This Office Property is no longer advertised on LoopNet.com.

210 E 12th St
Loveland, CO 80537
Office Property For Sale

Property Facts

Property Type
Office
Building Size
1,995 SF
Building Class
C
Year Built
2011
Tenancy
Single
Building Height
1 Story
Typical Floor Size
1,995 SF
Building FAR
0.38
Lot Size
0.12 AC
Zoning
R3E

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Number
95132-57-013
Land Assessment
$12,901
Improvements Assessment
$123,026
Total Assessment
$135,927
  • Listing ID: 28362731

  • Date on Market: 5/1/2023

  • Last Updated:

  • Address: 210 E 12th St, Loveland, CO 80537