This Retail Property is no longer advertised on LoopNet.com.

2101 Main St
Baker City, OR 97814
Retail Property For Sale

Property Facts

Property Type
Retail
Property Subtype
Storefront
Building Size
45,364 SF
Building Class
C
Year Built
1925
Percent Leased
100%
Tenancy
Multiple
Building Height
3 Stories
Building FAR
2.27
Lot Size
0.46 AC
Zoning
Commercial - Commercial

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Number
002582
Land Assessment
$340,854
Improvements Assessment
$368,670
Total Assessment
$709,524
  • Listing ID: 26773021

  • Date on Market: 10/4/2022

  • Last Updated:

  • Address: 2101 Main St, Baker City, OR 97814