This Retail Property is no longer advertised on LoopNet.com.

2295 2nd Street Pike
Newtown, PA 18940
Retail Property For Sale

Property Facts

Property Type
Retail
Property Subtype
Bar
Building Size
3,143 SF
Building Class
B
Year Built
1972
Building Height
2 Stories
Building FAR
0.02
Lot Size
3.00 AC
Zoning
VC
Parking
75 Spaces
Frontage
460’ on 2nd Street Pike

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Number
53-014-010
Land Assessment
$23,190
Improvements Assessment
$25,540
Total Assessment
$48,730
  • Listing ID: 13543441

  • Date on Market: 8/20/2018

  • Last Updated:

  • Address: 2295 2nd Street Pike, Newtown, PA 18940