This Retail Property is no longer advertised on LoopNet.com.

23 E 3rd St
Sterling, IL 61081
Retail Property For Sale

Property Facts

Property Type
Retail
Property Subtype
Restaurant
Building Size
4,267 SF
Building Class
B
Year Built
1930
Tenancy
Single
Building Height
2 Stories
Building FAR
2.02
Lot Size
0.05 AC
Zoning
Commercial
Frontage
24’ on 3rd St

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Number
1121463010
Land Assessment
$5,460
Improvements Assessment
$15,004
Total Assessment
$20,464
  • Listing ID: 13079477

  • Date on Market: 7/5/2018

  • Last Updated:

  • Address: 23 E 3rd St, Sterling, IL 61081