This Office Property is no longer advertised on LoopNet.com.

249 Oak St
Forest City, NC 28043
Office Property For Sale

Property Facts

Property Type
Office
Building Size
3,412 SF
Building Class
B
Year Built
2004
Building Height
1 Story
Typical Floor Size
3,412 SF
Building FAR
0.06
Lot Size
1.30 AC
Zoning
R6

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Number
1642543
Land Assessment
$22,900
Improvements Assessment
$252,800
Total Assessment
$275,700
  • Listing ID: 12526072

  • Date on Market: 5/10/2018

  • Last Updated:

  • Address: 249 Oak St, Forest City, NC 28043