This Retail Property is no longer advertised on LoopNet.com.

2750 E Tremont Ave
Bronx, NY 10461
Retail Property For Sale

Property Facts

Property Type
Retail
Property Subtype
Drug Store
Building Size
11,490 SF
Building Class
B
Year Built
2003
Tenancy
Single
Building Height
1 Story
Building FAR
0.73
Lot Size
0.36 AC
Zoning
R6 - retail
Parking
5 Spaces
Frontage
90’ on Tremont Ave

Parcel Number
03988-0045
Land Assessment
$324,000
Improvements Assessment
$907,847
Total Assessment
$1,231,847
  • Listing ID: 25423729

  • Date on Market: 4/7/2022

  • Last Updated:

  • Address: 2750 E Tremont Ave, Bronx, NY 10461