This Office Property is no longer advertised on LoopNet.com.

2801-2821 De La Vina St
Santa Barbara, CA 93105

Building Size
8,785 SF
Building Class
B
Year Built
2000
Tenancy
Multiple
Building Height
1 Story
Typical Floor Size
8,785 SF
Building FAR
0.36
Lot Size
0.56 AC
Zoning
C-G - Commercial General

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Numbers
Multiple
  • 051-212-016
  • 051-212-018
Land Assessment
$2,040,000
Improvements Assessment
$2,448,000
Total Assessment
$4,488,000
  • Listing ID: 28576382

  • Date on Market: 5/25/2023

  • Last Updated:

  • Address: 2801-2821 De La Vina St, Santa Barbara, CA 93105