This Office Property is no longer advertised on LoopNet.com.

315 Clay St
Cedar Falls, IA 50613
Office Property For Sale

Property Facts

Property Type
Office
Building Size
5,208 SF
Building Class
C
Year Built
1974
Building Height
1 Story
Typical Floor Size
5,208 SF
Building FAR
0.60
Lot Size
0.20 AC

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Number
8914-12-186-005
Land Assessment
$104,540
Improvements Assessment
$404,900
Total Assessment
$509,440
  • Listing ID: 3618404

  • Date on Market: 9/23/2016

  • Last Updated:

  • Address: 315 Clay St, Cedar Falls, IA 50613