This Office Property is no longer advertised on LoopNet.com.

3557 Allen Rd
Bakersfield, CA 93314
Office Property For Sale

Property Facts

Property Type
Office
Building Size
5,737 SF
Building Class
B
Year Built
2018
Tenancy
Multiple
Building Height
1 Story
Typical Floor Size
5,737 SF
Building FAR
0.09
Lot Size
1.53 AC
Zoning
C-O

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Number
464-240-11-00-4
Land Assessment
$55,203
Improvements Assessment
$363,282
Total Assessment
$418,485
  • Listing ID: 9243426

  • Date on Market: 9/20/2017

  • Last Updated:

  • Address: 3557 Allen Rd, Bakersfield, CA 93314