This Office Property is no longer advertised on LoopNet.com.

492 W Main St
El Centro, CA 92243
Office Property For Sale

Property Facts

Property Type
Office
Building Size
3,713 SF
Building Class
C
Tenancy
Single
Building Height
1 Story
Typical Floor Size
3,713 SF
Building FAR
0.37
Lot Size
0.23 AC

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Number
053-113-033-000
Land Assessment
$81,238
Improvements Assessment
$129,981
Total Assessment
$211,219
  • Listing ID: 3802911

  • Date on Market: 9/24/2016

  • Last Updated:

  • Address: 492 W Main St, El Centro, CA 92243