Log In/Sign Up
Your email has been sent.
500 Queen St E
Toronto, ON M5A 1T7

Building Size
11,000 SF
Building Class
B
Year Built
1888
Price
$3,639,397 USD
Price Per SF
$330.85 USD
Percent Leased
100%
Tenancy
Multiple
Building Height
3 Stories
Building FAR
2.30
Lot Size
0.11 AC
Zoning
CR 2.5 (c2.0; r2.0) SS2
Frontage
Amenities
- Commuter Rail
- Corner Lot
- Signalized Intersection
1 of 3
Videos
Matterport 3D Exterior
Matterport 3D Tour
Photos
Street View
Street
Map