This Retail Property is no longer advertised on LoopNet.com.

521 N Truman Blvd
Crystal City, MO 63019

Building Size
9,500 SF
Building Class
C
Year Built
1999
Tenancy
Multiple
Building Height
2 Stories
Building FAR
1.82
Lot Size
0.12 AC
Zoning
CT1
Parking
30 Spaces (3.85 Spaces per 1,000 SF Leased)
Frontage
114’ on N Truman Rd

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Number
19-3.0-05.0-3-002-001
Land Assessment
$4,200
Improvements Assessment
$40,200
Total Assessment
$44,400
  • Listing ID: 26409395

  • Date on Market: 8/15/2022

  • Last Updated:

  • Address: 521 N Truman Blvd, Crystal City, MO 63019