This Office Property is no longer advertised on LoopNet.com.

522 Highway 3
La Marque, TX 77568
Office Property For Sale

Property Facts

Property Type
Office
Building Size
972 SF
Building Class
C
Year Built
1980
Tenancy
Single
Building Height
1 Story
Typical Floor Size
972 SF
Building FAR
0.14
Lot Size
0.16 AC

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Number
3086-0003-0005-000
Land Assessment
$9,730
Improvements Assessment
$114,290
Total Assessment
$124,020
  • Listing ID: 32643153

  • Date on Market: 7/31/2024

  • Last Updated:

  • Address: 522 Highway 3, La Marque, TX 77568