This Retail Property is no longer advertised on LoopNet.com.

540 Highway 6 E
Batesville, MS 38606

Building Size
8,000 SF
Building Class
B
Year Built
2004
Tenancy
Single
Building Height
1 Story
Building FAR
0.28
Lot Size
0.65 AC
Parking
20 Spaces (2.5 Spaces per 1,000 SF Leased)
Frontage
118’ on Ms-6 Hwy

Amenities

  • Pylon Sign
  • Signage

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Number
3185C0006000-20000903
Land Assessment
$30,166
Improvements Assessment
$59,071
Total Assessment
$89,237
  • Listing ID: 28751543

  • Date on Market: 6/14/2023

  • Last Updated:

  • Address: 540 Highway 6 E, Batesville, MS 38606