This Office Property is no longer advertised on LoopNet.com.

56 Cornelia St
Plattsburgh, NY 12901
Office Property For Sale

Property Facts

Property Type
Office
Building Size
5,108 SF
Building Class
B
Year Built
1850
Tenancy
Multiple
Building Height
2 Stories
Typical Floor Size
2,902 SF
Building FAR
0.31
Lot Size
0.37 AC
Zoning
03

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Number
091300-207-015-0005-021-000-0000
Land Assessment
$32,300
Improvements Assessment
$279,700
Total Assessment
$312,000
  • Listing ID: 3717325

  • Date on Market: 9/24/2016

  • Last Updated:

  • Address: 56 Cornelia St, Plattsburgh, NY 12901