This Office Property is no longer advertised on LoopNet.com.

574 Park Ave
Portsmouth, RI 02871
Office Property For Sale

Property Facts

Property Type
Office
Building Size
4,300 SF
Building Class
C
Year Built
1920
Building Height
1 Story
Typical Floor Size
4,300 SF
Building FAR
0.53
Lot Size
0.19 AC
Zoning
C

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Number
PORT-000021-000000-000064
Land Assessment
$133,200
Improvements Assessment
$110,600
Total Assessment
$243,800
  • Listing ID: 3708890

  • Date on Market: 9/24/2016

  • Last Updated:

  • Address: 574 Park Ave, Portsmouth, RI 02871