This Office Property is no longer advertised on LoopNet.com.

5803 Lockheed Ave
Loveland, CO 80538
Office Property For Sale

Property Facts

Property Type
Office
Building Size
12,784 SF
Building Class
B
Year Built
2005
Tenancy
Multiple
Building Height
2 Stories
Typical Floor Size
6,392 SF
Building FAR
0.31
Lot Size
0.94 AC
Zoning
I

Amenities

  • 24 Hour Access
  • Security System

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Number
86273-39-002
Land Assessment
$99,738
Improvements Assessment
$372,951
Total Assessment
$472,689
  • Listing ID: 7007533

  • Date on Market: 5/1/2017

  • Last Updated:

  • Address: 5803 Lockheed Ave, Loveland, CO 80538