This Retail Property is no longer advertised on LoopNet.com.

6091 Pony Express Trl
Pollock Pines, CA 95726
Retail Property For Sale

Property Facts

Property Type
Retail
Property Subtype
Restaurant
Building Size
3,020 SF
Building Class
C
Year Built
1947
Tenancy
Multiple
Building Height
1 Story
Building FAR
0.13
Lot Size
0.52 AC
Zoning
C
Frontage
154’ on Pony Express Trl

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Number
101-210-033-000
Land Assessment
$105,464
Improvements Assessment
$180,803
Total Assessment
$286,267
  • Listing ID: 9844536

  • Date on Market: 11/2/2017

  • Last Updated:

  • Address: 6091 Pony Express Trl, Pollock Pines, CA 95726