This Retail Property is no longer advertised on LoopNet.com.

698 E Holt Ave
Pomona, CA 91767
Retail Property For Sale

Property Facts

Property Type
Retail
Property Subtype
Service Station
Building Size
1,182 SF
Building Class
C
Year Built
1965
Tenancy
Single
Building Height
1 Story
Building FAR
0.06
Lot Size
0.46 AC
Zoning
POC4
Parking
5 Spaces (4.81 Spaces per 1,000 SF Leased)
Frontage
158’ on E Holt Ave

Parcel Number
8337-018-017
Land Assessment
$858,100
Improvements Assessment
$315,042
Total Assessment
$1,173,142
  • Listing ID: 35339547

  • Date on Market: 4/1/2025

  • Last Updated:

  • Address: 698 E Holt Ave, Pomona, CA 91767