This Retail Property is no longer advertised on LoopNet.com.

7 E Park Blvd
Villa Park, IL 60181
7 E Park Blvd · Retail Property For Sale

Property Facts

Property Type
Retail
Building Size
3,300 SF
Building Class
C
Year Built
1915
Tenancy
Multiple
Building Height
1 Story
Building FAR
1.13
Lot Size
0.07 AC
Zoning
C
Frontage
2’ on Park Blvd

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Number
06-10-118-004
Land Assessment
$11,063
Improvements Assessment
$120,836
Total Assessment
$131,899
  • Listing ID: 7644461

  • Date on Market: 6/12/2017

  • Last Updated:

  • Address: 7 E Park Blvd, Villa Park, IL 60181