This Retail Property is no longer advertised on LoopNet.com.

72 E Morgan St
Martinsville, IN 46151
Retail Property For Sale

Property Facts

Property Type
Retail
Property Subtype
Restaurant
Building Size
3,760 SF
Building Class
C
Year Built
1919
Building Height
2 Stories
Slab To Slab
10’
Building FAR
1.78
Lot Size
0.05 AC
Zoning
C01
Frontage
18’ on E Morgan

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Number
55-09-33-462-014.000-021
Land Assessment
$54,400
Improvements Assessment
$275,500
Total Assessment
$329,900
  • Listing ID: 5227710

  • Date on Market: 12/20/2016

  • Last Updated:

  • Address: 72 E Morgan St, Martinsville, IN 46151