This Retail Property is no longer advertised on LoopNet.com.

8 Cabarrus Ave W
Concord, NC 28025
Retail Property For Sale

Property Facts

Property Type
Retail
Property Subtype
Restaurant
Building Size
794 SF
Building Class
C
Year Built
1890
Tenancy
Multiple
Building Height
2 Stories
Slab To Slab
12’
Lot Size
18.00 AC
Zoning
CC
Frontage
38’ on Cabarrus Ave

Amenities

  • Bus Line
  • Signage

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Number
5620-88-7014-0000
Land Assessment
$36,060
Improvements Assessment
$111,950
Total Assessment
$148,010
  • Listing ID: 14165032

  • Date on Market: 10/23/2018

  • Last Updated:

  • Address: 8 Cabarrus Ave W, Concord, NC 28025