This Office Property is no longer advertised on LoopNet.com.

89 Turnpike Rd
Ipswich, MA 01938
Office Property For Sale

Property Facts

Property Type
Office
Building Size
10,562 SF
Building Class
C
Year Built
1985
Tenancy
Multiple
Building Height
2 Stories
Typical Floor Size
5,281 SF
Building FAR
0.12
Lot Size
1.99 AC
Zoning
PC

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Number
IPSW-000027B-000005-B000000
Land Assessment
$1,225,400
Improvements Assessment
$908,600
Total Assessment
$2,134,000
  • Listing ID: 6648164

  • Date on Market: 4/6/2017

  • Last Updated:

  • Address: 89 Turnpike Rd, Ipswich, MA 01938