This Office Property is no longer advertised on LoopNet.com.

914 E Main St
Streator, IL 61364
Office Property For Sale

Property Facts

Property Type
Office
Building Size
8,000 SF
Building Class
C
Year Built
1946
Building Height
1 Story
Typical Floor Size
8,000 SF
Building FAR
0.45
Lot Size
0.41 AC

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Number
33-25-430023
Land Assessment
$6,458
Improvements Assessment
$40,164
Total Assessment
$46,622
  • Listing ID: 15274140

  • Date on Market: 2/25/2019

  • Last Updated:

  • Address: 914 E Main St, Streator, IL 61364