This Office Property is no longer advertised on LoopNet.com.

929 Broad St
Lake Charles, LA 70601
Office Property For Sale

Property Facts

Property Type
Office
Building Size
4,467 SF
Building Class
C
Building FAR
0.23
Lot Size
0.44 AC

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Number
00580864
Land Assessment
$2,980
Improvements Assessment
$25,070
Total Assessment
$28,050
  • Listing ID: 6911624

  • Date on Market: 4/24/2017

  • Last Updated:

  • Address: 929 Broad St, Lake Charles, LA 70601