This Office Property is no longer advertised on LoopNet.com.

932 N Treadaway Blvd
Abilene, TX 79601

Building Size
2,000 SF
Building Class
C
Year Built
2006
Tenancy
Single
Building Height
1 Story
Typical Floor Size
2,000 SF
Building FAR
0.14
Lot Size
0.32 AC
Zoning
F1
Parking
16 Spaces (8 Spaces per 1,000 SF Leased)

Amenities

  • 24 Hour Access
  • Air Conditioning

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Number
63887
Land Assessment
$22,067
Improvements Assessment
$379,933
Total Assessment
$402,000
  • Listing ID: 24519659

  • Date on Market: 11/19/2021

  • Last Updated:

  • Address: 932 N Treadaway Blvd, Abilene, TX 79601