This Retail Property is no longer advertised on LoopNet.com.

1412 W C St
Kannapolis, NC 28081
Retail Property For Sale

Property Facts

Property Type
Retail
Property Subtype
Freestanding
Building Size
2,400 SF
Building Class
C
Year Built/Renovated
1986/2016
Tenancy
Single
Building Height
1 Story
Building FAR
0.08
Lot Size
0.69 AC
Zoning
OI; RN2
Frontage
13’ on C St

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Number
142-087
Land Assessment
$77,123
Improvements Assessment
$54,026
Total Assessment
$131,149
  • Listing ID: 3613603

  • Date on Market: 9/23/2016

  • Last Updated:

  • Address: 1412 W C St, Kannapolis, NC 28081