This Retail Property is no longer advertised on LoopNet.com.

1601 Eastern Ave
Baltimore, MD 21231
Retail Property For Sale

Property Facts

Property Type
Retail
Property Subtype
Bar
Building Size
3,360 SF
Building Class
C
Year Built
1920
Tenancy
Multiple
Building Height
2 Stories
Slab To Slab
10’
Building FAR
1.93
Lot Size
0.04 AC
Zoning
C-1
Frontage
66’ on Bond St

Amenities

  • Signalized Intersection

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Number
1445-038
Land Assessment
$88,500
Improvements Assessment
$116,700
Total Assessment
$205,200
  • Listing ID: 6481479

  • Date on Market: 3/27/2017

  • Last Updated:

  • Address: 1601 Eastern Ave, Baltimore, MD 21231