This Retail Property is no longer advertised on LoopNet.com.

17 Whitfield St
Guilford, CT 06437
Retail Property For Sale

Property Facts

Property Type
Retail
Building Size
1,915 SF
Building Class
C
Year Built
1850
Tenancy
Single
Building Height
2 Stories
Building FAR
0.47
Lot Size
0.09 AC
Zoning
R-1

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Number
GUIL-000000-000000-039101
Land Assessment
$266,000
Improvements Assessment
$45,360
Total Assessment
$311,360
  • Listing ID: 8693577

  • Date on Market: 8/16/2017

  • Last Updated:

  • Address: 17 Whitfield St, Guilford, CT 06437