This Retail Property is no longer advertised on LoopNet.com.

170 S Broadway
Pitman, NJ 08071
Retail Property For Sale

Property Facts

Property Type
Retail
Property Subtype
Storefront Retail/Residential
Building Size
2,357 SF
Building Class
C
Year Built
1950
Tenancy
Multiple
Building Height
2 Stories
Building FAR
0.67
Lot Size
0.08 AC
Zoning
C1
Frontage
49’ on Broadway St

Amenities

  • Bus Line
  • Signage

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Number
15-00025-0000-00011
Land Assessment
$70,600
Improvements Assessment
$131,400
Total Assessment
$202,000
  • Listing ID: 3624457

  • Date on Market: 9/23/2016

  • Last Updated:

  • Address: 170 S Broadway, Pitman, NJ 08071