This Office Property is no longer advertised on LoopNet.com.

205 Amity Rd
Bethany, CT 06524
Office Property For Sale

Property Facts

Property Type
Office
Building Size
6,100 SF
Building Class
B
Year Built
1993
Building Height
1 Story
Typical Floor Size
6,100 SF
Building FAR
0.16
Lot Size
0.86 AC
Zoning
B&I

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Number
BETH-000113-000000-000038
Land Assessment
$60,480
Improvements Assessment
$177,940
Total Assessment
$238,420
  • Listing ID: 11532850

  • Date on Market: 2/8/2018

  • Last Updated:

  • Address: 205 Amity Rd, Bethany, CT 06524