This Retail Property is no longer advertised on LoopNet.com.

2813 Broward Blvd
Fort Lauderdale, FL 33312
Retail Property For Sale

Property Facts

Property Type
Retail
Property Subtype
Bar
Building Size
4,080 SF
Building Class
C
Year Built
1963
Tenancy
Single
Building Height
1 Story
Building FAR
0.14
Lot Size
0.69 AC
Zoning
B-2
Parking
7 Spaces (2.03 Spaces per 1,000 SF Leased)
Frontage
70’ on Broward Blvd

Amenities

  • Bus Line

Property Taxes

Property Taxes

Parcel Number
50-42-05-13-1230
Land Assessment
$158,440
Improvements Assessment
$529,850
Total Assessment
$688,290
  • Listing ID: 3740367

  • Date on Market: 9/24/2016

  • Last Updated:

  • Address: 2813 Broward Blvd, Fort Lauderdale, FL 33312